Nuotekų surinkimo šulinys

Nuotekų surinkimo šulinys jungia namus ir vakuuminę nuotekų sistemą. Nuotekos savitaka atiteka iš 4-6 namų į surinkimo šulinį. Virš nuotekų kaupimo rezervuaro yra sumontuotas 90mm (3") vakuuminis vožtuvas, kuris valdomas ir kontroliuojams pneumatiškai. Kaupiantis ir kylant nuotekų lygiui rezervuare, oras, esantis 50mm jutikliniame vamzdyje, spaudžia diafragmą vožtuvo valdiklyje taip priversdamas vožtuvą atsidaryti.

Vaizdas iš šono nuotekų pritekėjimo šulinyje

Vožtuvas atsidaro kai kaupimo rezervuare susirenka 40 litrų nuotekų įleisdamas į vakuumo sistemą nuotekų ir oro mišinį. Šis mišinys patenka į vakuumo tinklus 4-6 metrų per sekundę greičiu ir yra transportuojamas link vakuumo stoties.

FloVac nuotekų surinkimo šulinys yra monolitinis PE šulinys, kuriame jau sumontuotas vožtuvas ir kitos jungiamosios dalys. Kadangi šulinys nėra sunkus, yra ženkliai lengvesnis šulinio tranportavimas ir montavimas. Dauguma Užsakovų renkasi FloVac PE nuotekų surinkimo šulinį, kadangi vakuumo vožtuvas jame yra atskirtas nuo nuotekų kaupimo rezervuaro, o tai užtikrina kad operatorius niekuomet nekontaktuoja su nuotekomis tiesiogiai. Monolitinė šulinio konstrukcija taip pat užtikrina šulinio sandarumą ir neleidžia lietaus ar gruntiniams vandenims patekti į nuotekų sistemą.

Pažangi stebėjimo sistema nuotekų surinkimo šuliniuose gali suteikti gausią informaciją operatoriams apie vakuumo sistemos būseną:

  •    Veikiančių vožtuvų skaičius
  •    Informacija apie neteisėtus lietaus nuotekų vamzdžių pajungimus arba kitus gedimus
  •    Informacija apie vožtuvo dalių devėjimąsi
  •    Perspėjimus Operatoriui apie vožtuvo darbo sutrikimus